Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Chełmie   

Biuro Obsługi Klienta  tel. (82) 565 08 92                              sekretariat@word.chelm.pl
Dział Szkoleń  tel. (82) 565 08 90, 91                                     szkolenia@word.chelm.pl

Powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego w Chełmie

29 kwietnia w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Chełmie odbyły się tegoroczne eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego Szkół Ponadgimnazjalnych. W zawodach wzięło udział 5 drużyn, reprezentujących poszczególne szkoły. Zwycięzcą okazała się drużyna z Zespołu Szkół Budowlanych i Geodezyjnych w Chełmie.

Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Motoryzacyjny organizowany jest dla uczniów szkół ponadpodstawowych, a jego celem jest popularyzowanie wśród młodzieży znajomości przepisów o ruchu drogowym i wiedzy motoryzacyjnej, kształtowanie partnerskich zachowań wobec innych uczestników ruchu, przygotowanie do uczestnictwa w uprawianiu sportów motorowych, jak też inspirowanie uczniów i nauczycieli do pracy na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Turniej rozgrywany był w piątek – 29 kwietnia, na terenie naszego Ośrodka i przystąpiło do niego 5 drużyn, reprezentujących szkoły z terenu powiatu chełmskiego.
Na początku rywalizacji uczniowie musieli wykazać się znajomością przepisów ruchu drogowego, co sprawdzał przygotowany przez organizatorów test. Następnie zawodnicy pokonywali motorowerem tor przeszkód oraz zmagali się wyzwaniem, jakim była jazda sprawnościowa samochodem z tzw. „talerzem Stewarta”. Sprawdzane były również umiejętności uczestników turnieju z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. 

Po zakończeniu wszystkich konkurencji i podliczeniu punktów, zwycięstwo w turnieju przypadło drużynie z Zespołu Szkół Budowlanych i Geodezyjnych w Chełmie, która będzie reprezentowała powiat chełmski podczas finału wojewódzkiego, który odbędzie się 28 maja 2022 roku w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Zamościu.
Drugie i trzecie miejsce zajęły drużyny z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Okszowie.
Na zakończenie odbyło się uroczyste wręczenie pucharów, dyplomów oraz nagród rzeczowych.
Laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Poniżej zamieszczamy fotorelację z odbytego turnieju.

ZAPISZ SIĘ NA EGZAMIN

WORD CHEŁM

Skip to content