Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Chełmie   

Biuro Obsługi Klienta  tel. (82) 565 08 92                              sekretariat@word.chelm.pl
Dział Szkoleń  tel. (82) 565 08 90, 91                                     szkolenia@word.chelm.pl

KAMPANIA „ROWEROWY MAJ” WE WŁODAWIE

W dniu 9 maja 2023 r. pracownicy naszego Ośrodka, odpowiadając na zaproszenie dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 3 we Włodawie do włączenia się w ogólnopolską kampanię „Rowerowy Maj”, odwiedzili uczniów tej szkoły oraz pobliskiej Szkoły Podstawowej nr 2 im. Komisji Edukacji Narodowej we Włodawie.
 
Rowerowy Maj to największa kampania w Polsce promująca zdrowy tryb życia i zrównoważoną mobilność wśród dzieci przedszkolnych, uczniów szkół podstawowych, grona nauczycielskiego oraz rodziców i opiekunów. Rowerowy Maj, poprzez zabawę połączoną z elementami rywalizacji, popularyzuje rower jako środek transportu do szkoły, uczy dobrych i zdrowych nawyków, które utrzymują się również po zakończeniu kampanii. Rowerowy Maj skutecznie zmienia okolice szkół i przedszkoli na bardziej bezpieczne i przyjazne rowerzystom, zmniejszając liczbę samochodów dowożących dzieci i motywując samorządy do inwestycji prorowerowych.
Zasady kampanii są bardzo proste: każdy przedszkolak, uczeń i nauczyciel, który w maju dotrze na lekcje w sposób aktywny: na rowerze, hulajnodze, rolkach czy deskorolce, otrzymuje naklejki do rowerowego dzienniczka i na wspólny plakat klasowy. Dla najaktywniejszych uczestników, klas i placówek przewidziane są atrakcyjne nagrody.
 
Powyższa inicjatywa bardzo dobrze wpisuje się w działania Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Chełmie, którego misją jest propagowanie i wspieranie wszelkich działań przyczyniających się do poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego. W związku z powyższym Koordynator i egzaminator z naszego Ośrodka z prawdziwą przyjemnością przeprowadził w obu wymienionych wyżej szkołach prelekcje oraz konkursy, mające na celu podniesienie wiedzy wśród dzieci i młodzieży na temat zasad bezpiecznego i zgodnego z przepisami korzystania z rowerów, hulajnóg elektrycznych, urządzeń transportu osobistego (UTO) oraz urządzeń wspomagających ruch (UWR).
Dyrektor WORD-u w Chełmie ufundował drobne upominki w postaci gadżetów odblaskowych, które zostały przekazane laureatom przeprowadzonych quizów z wiedzy o przepisach ruchu drogowego.
Dodatkowo uczniowie zostali zapoznani z zasadami działania poduszki powietrznej w samochodzie oraz mogli obejrzeć wybuch takiej poduszki, odpalonej na naszym symulatorze. Dzieci i młodzież z obu szkół mogły również skorzystać z naszego symulatora dachowania, aby przekonać się, jak bardzo ważne jest zapinanie pasów bezpieczeństwa w aucie oraz prawidłowe zabezpieczanie przewożonych przedmiotów.
 
Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom opisanych powyżej wydarzeń za aktywny udział w zajęciach oraz zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

ZAPISZ SIĘ NA EGZAMIN

WORD CHEŁM

Skip to content