Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Chełmie   

Biuro Obsługi Klienta  tel. (82) 565 08 92                              sekretariat@word.chelm.pl
Dział Szkoleń  tel. (82) 565 08 90, 91                                     szkolenia@word.chelm.pl

DZIAŁANIA BRD W ZSZ NR 1 I II LO WE WŁODAWIE

Odpowiadając na zaproszenie dyrekcji Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 i II Liceum Ogólnokształcącego we Włodawie, w dniu 29 maja br. pracownicy naszego Ośrodka wzięli udział w Dniach Otwartych Szkoły.
Liczne grupy młodzieży mogły zapoznać się z podstawowymi zasadami bezpiecznego poruszania się pojazdami mechanicznymi, w szczególności dotyczącymi konieczności zapinania pasów bezpieczeństwa oraz właściwego zabezpieczania przedmiotów przewożonych w kabinie auta. Teoretyczny wykład na ten temat został wzmocniony poprzez udostępnienie młodzieży szkolnej symulatora dachowania, w którym można było przeżyć realne warunki, panujące podczas dachowania pojazdu.
Kolejny przekaz skierowany do słuchaczy dotyczył pokazania skutków wsiadania za kierownicę po spożyciu alkoholu. Pracownicy WORD-u zorganizowali w tym celu tor sprawnościowy, po którym należało przejść w alkogoglach.
Ostatnim elementem naszych działań edukacyjnych podjętych w tym dniu było omówienie zasady działania poduszki powietrznej w samochodzie oraz prezentacja wybuchu takiej poduszki na przywiezionym przez nas symulatorze.
Dziękujemy organizatorom za zaproszenie i poniżej prezentujemy kilka zdjęć z tego wydarzenia.

ZAPISZ SIĘ NA EGZAMIN

WORD CHEŁM

Skip to content