Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Chełmie   

Biuro Obsługi Klienta  tel. (82) 565 08 92                              sekretariat@word.chelm.pl
Dział Szkoleń  tel. (82) 565 08 90, 91                                     szkolenia@word.chelm.pl

WORD na pikniku rodzinnym dla pracowników PGE w Chełmie

W dniu 7 września 2021 r., na podstawie porozumienia zawartego pomiędzy Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Chełmie a PGE Dystrybucja Rejon Energetyczny Chełm, odbył się piknik pod nazwą „Bezpieczeństwo pracowników PGE w Ruchu Drogowym”.
Wzięli w nim udział pracownicy Rejonu Energetycznego w Chełmie, Posterunków Energetycznych z Włodawy, Wojsławic, Rejowca, Krasnegostawu i Starego Zamościa oraz ich rodziny.
WORD w Chełmie, będąc współorganizatorem tego wydarzenia, przeprowadził na terenie Rejonu Energetycznego pogadankę na temat przepisów ruchu drogowego, a także test dla chętnych, sprawdzający znajomość tych przepisów. Pracownicy WORD-u udostępnili symulatory zderzeń i dachowania oraz swoje pojazdy do przeprowadzenia kilku konkursów, wymienionych poniżej.
W pierwszej konkurencji uczestnicy pikniku mieli możliwość sprawdzić swoje umiejętności jazdy na trolejach, symulujących poruszanie się autem po śliskiej nawierzchni.
Drugie zadanie sprawnościowe polegało na jak najbardziej płynnym pokonaniu toru przeszkód z zamontowanym na pojeździe tzw. talerzem Stewarta.
Posiadacze prawa jazdy kat. C mogli zasiąść za kółkiem ciężarówki i przejechać wyznaczoną przez egzaminatora WORD-u trasę z uwzględnieniem jazdy energooszczędnej.
Dużą popularnością cieszyła się hulajnoga elektryczna, na której należało możliwie szybko, ale zawsze bezpiecznie przejechać po wyznaczonym torze przeszkód, po uprzednim założeniu kamizelki odblaskowej oraz kasku ochronnego na głowę.
Do dyspozycji uczestników pikniku był także motocykl oraz tradycyjne rowery.
Ciekawym doświadczeniem mogła być dla niektórych możliwość przejścia toru przeszkód w Narko i Alko Goglach, dających możliwość zaobserwowania zachowań po zażyciu narkotyków i alkoholu.
Zwycięzcy konkursów w poszczególnych konkurencjach zostali obdarowani nagrodami rzeczowymi, ufundowanymi przez Dyrektora Rejonu Energetycznego oraz gadżetami w postaci kubków i długopisów z logo WORD w Chełmie, a także kamizelek i opasek odblaskowych, zwiększających widoczność pieszych i rowerzystów na drodze.
Warto dodać, że na piknik przyjechali także policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Chełmie. Ich narzędzie pracy w postaci nieoznakowanego radiowozu, patrolującego bliższe i dalsze okolice miasta, wzbudziło duże zainteresowanie i ciekawość zebranych. Możliwość zobaczenia tego auta i jego wyposażenia z bliska, bez przykrych konsekwencji, jakie zazwyczaj się z tym wiążą, była z pewnością jedną z większych atrakcji pikniku.
Organizatorzy mogli być zadowoleni nie tylko z dużej ilości osób, jakie wzięły w nim udział, ale także z przepięknej pogody, która umożliwiła bezproblemowe przeprowadzenie wszystkich konkurencji oraz miłe spędzenie czasu na świeżym powietrzu w gronie współpracowników oraz członków rodzin.

ZAPISZ SIĘ NA EGZAMIN

WORD CHEŁM

Skip to content