Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Chełmie   

Biuro Obsługi Klienta  tel. (82) 565 08 92                              sekretariat@word.chelm.pl
Dział Szkoleń  tel. (82) 565 08 90, 91                                     szkolenia@word.chelm.pl

Relacja z Dnia Otwartego WORD w Chełmie

W dniu 9 września br., pomimo niesprzyjającej pogody, odbył się Dzień Otwarty WORD-u w Chełmie.

Przybyli goście mogli zobaczyć od wewnątrz, jak wygląda codzienne funkcjonowanie naszego Ośrodka oraz skorzystać z licznych atrakcji, jakie dla nich przygotowaliśmy.
Kandydaci na kierowców wzięli udział w próbnych egzaminach teoretycznych i praktycznych na kategorie B i C prawa jazdy oraz sprawdzili swoje umiejętności w jeździe na trolejach i z talerzem Stewarta.
Wszyscy goście mogli skorzystać z naszych symulatorów: dachowania, zderzeń i czasu reakcji oraz wysłuchać wykładu naszego egzaminatora na temat zasady działania poduszki powietrznej w samochodzie, popartego pokazem wybuchu takiej poduszki, zademonstrowanym na naszym symulatorze.

W programie Dnia Otwartego znalazła się również symulacja wypadku drogowego z udziałem służb ratowniczych, możliwość rozmowy z żołnierzami 19 Nadbużańskiej Brygady Obrony Terytorialnej z siedzibą w Chełmie, jak również pokaz z dziedziny pierwszej pomocy przedmedycznej, przygotowany przez studentów Medycznego Studium Zawodowego w Chełmie.

W ramach promocji rozwiązań ekologicznych, które stają się współcześnie niezbędne, nie tylko w dziedzinie motoryzacji, zaoferowaliśmy odwiedzającym nasz Ośrodek możliwość przejażdżki bezemisyjnym samochodem elektrycznym.
Fani motoryzacji mogli również tego dnia obejrzeć niespotykane pojazdy sportowe o tradycyjnym napędzie.

Współorganizatorem Dnia Otwartego WORD w Chełmie była sąsiadująca z nami firma AleGrzanie.pl, której pracownicy umożliwili naszym gościom wirtualny przelot dronem w goglach.

Nie zapomnieliśmy, oczywiście, o dzieciach i młodzieży szkolnej, dla których przygotowaliśmy dedykowane specjalnie dla nich zajęcia, m. in. malowanie twarzy, dmuchańce i gokarty oraz konkursy z nagrodami, choć ze względu na padający deszcz z części powyższych atrakcji nie udało się skorzystać.

Mamy nadzieję, że wszyscy goście, którzy nas w tym dniu odwiedzili, mile spędzili z nami czas i przekonali się na własne oczy, że Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Chełmie jest bardzo dobrym miejscem do rozpoczęcia odpowiedzialnej i bezpiecznej przygody z motoryzacją.

Zdjęcia z tego wydarzenia są dostępne na naszym fanpage’u na Facebooku pod tym linkiem.

ZAPISZ SIĘ NA EGZAMIN

WORD CHEŁM

Skip to content