Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Chełmie   

Biuro Obsługi Klienta  tel. (82) 565 08 92                              sekretariat@word.chelm.pl
Dział Szkoleń  tel. (82) 565 08 90, 91                                     szkolenia@word.chelm.pl

Finał Powiatowy Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego w Krasnymstawie

W dniu 26 kwietnia br. w siedzibie Zespołu Szkół Nr 2 im. Bartosza Głowackiego w Krasnymstawie odbył się kolejny finał powiatowy Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego Szkół Ponadpodstawowych.
Organizatorami tego wydarzenia byli: Starostwo Powiatowe w Krasnymstawie, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Chełmie, Komenda Powiatowa Policji w Krasnymstawie, SP ZOZ w Krasnymstawie oraz Zespół Szkół Nr 2 im. Bartosza Głowackiego. 
Pięć zespołów reprezentujących szkoły z terenu powiatu rywalizowało w konkurencjach sprawdzających stan wiedzy z zakresu przepisów ruchu drogowego oraz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Następnie uczestnicy turnieju musieli zaprezentować umiejętność obsługi pojazdu oraz poradzić sobie w jeździe sprawnościowej.

I miejsce zajęła reprezentacja Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w  Siennicy  Różanej
II miejsce przypadło Zespołowi Szkół Nr 1 im. T. Kościuszki  w Krasnymstawie.
Listę laureatów, zajmując III miejsce, uzupełniło I Liceum Ogólnokształcące im. Wł. Jagiełły w Krasnymstawie.

Nagrody i dyplomy, ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Krasnymstawie oraz WORD w Chełmie, wręczył wicestarosta krasnostawski – Marek Nowosadzki, który podkreślił rolę konkursów z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego w kształtowaniu odpowiednich postaw młodych kierowców oraz pobudzanie i rozwijanie zainteresowań młodzieży zagadnieniami z zakresu  motoryzacji, jak również propagowanie kształcenia zawodowego.
Dodatkową atrakcją dnia, wykraczającą poza program turnieju, była możliwość skorzystania z symulatora dachowania, udostępnionego przez WORD w Chełmie.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego wydarzenia.

ZAPISZ SIĘ NA EGZAMIN

WORD CHEŁM

Skip to content