Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Chełmie   

Biuro Obsługi Klienta  tel. (82) 565 08 92                              sekretariat@word.chelm.pl
Dział Szkoleń  tel. (82) 565 08 90, 91                                     szkolenia@word.chelm.pl

Aktywne przejścia dla pieszych

Od dwóch lat, w ramach środków jakie WORD Chełm przeznacza na poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego wybudowane zostały, tzw. „aktywne przejścia dla pieszych”. Różnią się one od „normalnych” przejść tym, że są dużo bardziej bezpieczne i o wiele skuteczniej chronią przechodzących przez jezdnię niż zwykłe dotychczasowe przejścia.

Aktywne przejścia ostrzegają kierowców o zbliżaniu się pieszego do pasów. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu specjalnego systemu wykrywania złożonego z kilku, zsynchronizowanych ze sobą elementów – czujników ruchu, punktowych elementów odblaskowych, biało-czerwonych pasów, znaków drogowych D-6 z lampami LED i nawierzchni antypoślizgowej.

W ciągu dwóch lat wybudowaliśmy aż 9 takich przejść:

  1. Droga nr 816 Włodawa x 2
  2. Droga nr 844 Hrubieszów
  3. Droga nr 844 Mircze
  4. Droga nr 812 m. Horodyszcze
  5. Droga nr 839 m. Rejowiec Fabryczny
  6. Droga nr 812 m. Łowcza
  7. Droga nr 844 m. Hrubieszów
  8. Droga nr 3135L m. Siennica Różana

Wykonanie zadań jest zgodne z Porozumieniem zawartym w dniu 31 maja 2017 r., pomiędzy WORDami: Biała Podlaska, Chełm, Lublin oraz Zamość w sprawie realizacji projektu pn. „Bezpieczne przejścia dla pieszych jako niechronionych uczestników ruchu drogowego”, a także „Harmonogramem działań oraz planem wydatków przeznaczonych na poprawę BRD w 2017 r.” zatwierdzonym Uchwałą Nr 2/PR/2017 Prezydium Wojewódzkiej Rady BRD w Lublinie z dnia 31 maja 2017 r.

Przed nami następne plany, które znacznie przyczynią się do zwiększenia bezpieczeństwa na drogach nie tylko pieszych ale także i kierowców, którzy dzięki w/w systemom będą mogli skutecznie i w porę reagować na wszelkie zagrożenia.

ZAPISZ SIĘ NA EGZAMIN

WORD CHEŁM

Skip to content