Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Chełmie   

Biuro Obsługi Klienta  tel. (82) 565 08 92                              sekretariat@word.chelm.pl
Dział Szkoleń  tel. (82) 565 08 90, 91                                     szkolenia@word.chelm.pl

Akcja BRD w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Wojsławicach Kolonii

W ramach porozumienia zawartego pomiędzy Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Chełmie a Zespołem Szkolno-Przedszkolnym w Wojsławicach Kolonii, w dniu 10 maja br. pracownicy naszego Ośrodka przeprowadzili wśród uczniów wspomnianej szkoły prelekcję na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz zaprezentowali dwa symulatory: dachowania i poduszki powietrznej.
Nasz egzaminator przekazał również laureatom szkolnego konkursu z wiedzy o przepisach ruchu drogowego nagrody rzeczowe, ufundowane przez Dyrektora WORD-u w Chełmie. Pozostali uczniowie otrzymali elementy odblaskowe w postaci smyczy i kamizelek, poprawiających widoczność niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Zadaniem WORD-u nie jest jedynie egzaminowanie kandydatów na kierowców, ale również uwrażliwianie młodych ludzi na różnorodne aspekty związane z zasadami bezpiecznego poruszania się po drogach. Mamy więc nadzieję, że nasza obecność w takich miejscach, gdzie kształtują się charaktery i zachowania społeczne uczniów, a w dalszej perspektywie – przyszłych kierowców, pozytywnie wpłynie na ich świadomość, jak ważna jest nasza wspólna troska o bezpieczeństwo na drogach.
Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z powyższego wydarzenia oraz filmu, na którym zarejestrowany został wybuch poduszki powietrznej, zamontowanej w symulatorze oraz spontaniczna reakcja zgromadzonych przed szkołą uczestników tego pokazu.

ZAPISZ SIĘ NA EGZAMIN

WORD CHEŁM

Skip to content