Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Chełmie   

Biuro Obsługi Klienta  tel. (82) 565 08 92                              sekretariat@word.chelm.pl
Dział Szkoleń  tel. (82) 565 08 90, 91                                     szkolenia@word.chelm.pl

Akcja BRD w Zespole Szkół nr 2 w Krasnymstawie

W dniu 22 kwietnia 2022 r., podczas Dnia Otwartego Zespołu Szkół Nr 2 im. Bartosza Głowackiego w Krasnymstawie, egzaminator WORD-u w Chełmie wygłosił prelekcję na temat „Bądź bezpieczny w ruchu drogowym” oraz przeprowadził konkurs z wiedzy o przepisach ruchu drogowego i BRD dla uczniów miejscowej szkoły.
W przedstawionej uczniom prezentacji zostały omówione aktualne przepisy ruchu drogowego,  z uwzględnieniem najnowszych regulacji, dotyczących jazdy w ruchu drogowym hulajnogą elektryczną i urządzeniami transportu osobistego oraz konsekwencje wynikające z poruszania się po drogach publicznych bez wymaganych uprawnień.
W trakcie konkursu z wiedzy teoretycznej o przepisach ruchu drogowego wśród jego uczestników rozdysponowane zostały materiały dydaktyczne w postaci 50 szt. smyczy odblaskowych.
Dużym zainteresowaniem cieszyła się część praktyczna spotkania, podczas której młodzież mogła skorzystać z symulatora dachowania oraz symulatora poduszki powietrznej w samochodzie. Podczas dachowania uczniowie mogli doświadczyć, jak zachowuje się auto i będące w nim osoby oraz przedmioty w sytuacji wypadku i jak ważne jest zapinanie pasów bezpieczeństwa podczas podróży.
Miejmy nadzieję, że tego rodzaju doświadczenia pozwolą młodym ludziom, którzy już niedługo będą kierowcami, przygotować się do odpowiedzialnego uczestnictwa w ruchu drogowym. 
Poniżej przedstawiamy kilka zdjęć z przeprowadzonej akcji.

ZAPISZ SIĘ NA EGZAMIN

WORD CHEŁM

Skip to content